Büyükşehir ve Tarımsal Güçbirliği'ne Eğitim Desteği

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Tarımsal Güçbirliği'nin 'Kooperatifçilik' ve 'Kooperatiflerde belge düzeni ve muhasebe eğitimi' konularındaki başvuruları GEKA tarafından kabul edildi.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Son Dakika 48

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Tarımsal Güçbirliği İşletme Kooperatifi GEKA’ya “Kooperatifçilik” ve “Kooperatiflerde belge düzeni ve muhasebe eğitimi” konularında başvuruda bulundu. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin “Kooperatiflerde belge düzeni ve muhasebe eğitimi” konusundaki başvurusu kabul edildi. Başvuru sonrasında Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı teknik personeline 3 gün eğitim verilecek. Eğitimin içeriği Kooperatiflerde Muhasebe, Raporlama ve Denetim, Kooperatiflerde Bütçeleme, Finansal Tabloların Analizi ve Faaliyet Raporu, Finansal Okur yazarlılık olacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan Muğla Tarım Güçbirliği İşletme Kooperatifi’de “Kooperatifçilik” konusunda GEKA’ya başvuruda bulundu ve kabul edildi. GEKA’nın desteklediği eğitim ise; Kooperatiflerin Kuruluş ve Ana Sözleşme İşlemleri, Ortakların Hak ve Yükümlülükleri, Kooperatiflerin Üst Örgütlenmesi, Kooperatiflerde Muhasebe, Raporlama ve Denetim ve Kooperatiflerde Bütçeleme, Finansal Tabloların Analizi ve Faaliyet Raporu başlıklarında olacak. Alınan eğitimler sonucunda Muğla Tarım Güçbirliği İşletme Kooperatifi ortaklarının potansiyeli ve gelişiminin artması hedefleniyor.


Büyükşehir ve Tarımsal Güçbirliği'ne Eğitim Desteği

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN