Binali Yıldırım 'Yolları Böleriz, Ülkeyi Böldürtmeyiz'

28. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve son Başbakan Binali Yıldırım, Muğla'ya geldi. Yıldırım,  AK Parti Muğla Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına katıldı.

PAYLAŞ

FERDİ YAVUZ- 28. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve son Başbakan Binali Yıldırım, Muğla’ya geldi. Yıldırım,  AK Parti Muğla Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına ve Hamle Gazetesi tarafından düzenlenen “Yılın Enleri” yarışması ödül törenine katıldı.
28. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve son Başbakan Binali Yıldırım, bir dizi program ve ziyaretler kapsamında Muğla’ya geldi. Yıldırım, AK Parti Muğla Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına katıldı. İl danışma toplantısına Muğla İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan, Mehmet Yavuz Demir, AK Parti'li belediye başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı. 
 “Darbeci Alçaklara Cevabı 15 Temmuz’da Verdik” 
AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısında konuşan Binali Yıldırım, 15 yıl çok çirkin bir dönem geçirdiklerini belirterek, “Tabiri caizse şeytan taşlamaktan iş yapmaya zor vakit bulduk. Darbeler, vesayetleri, kapatma davaları, 15-25 Aralık olayları, MİT tırları, Gezi olayları, üstüne üstlük en son 15 Temmuz hain darbe girişimi. Bugünlerde yine darbe lafları ortalıkta dolaşıyor. Bu lafları ortaya atmak bile ihanettir. Bu ülkeye ihanettir, bu ülkenin geleceğine ihanettir. Darbe söylentisi içeride ve dışarıda iş yapmak, yatırım yapmak isteyenler mutlaka çıkabilir. İnsanların kafasını karıştırır. Aslı olmasa da şunu herkes bilsin. Çılgınlığın mevzuatı yok. Çılgınlık yapmak isteyen mutlaka çıkabilir. Ama onu aklından geçirenler 15 Temmuz gecesini düşünsün. Aklını başına alsın. Bu millet o gece Ay-Yıldızlı bayrağı indirtmedi, alçaklara cevabını verdi. Alçak FETÖ terör örgütü bu darbeyi yapmak isteyenlerin moralini yüksek tutmak için böyle dedikodular yayıyor. Amaç onların umudunu taze tutmak. Ama ülkeye zararı olur. Asla ve asla bunlara itibar etmeyeceğiz. Eğer ders almadılarsa bu millet tekrar ders vermesini daha fazlası ile verir” dedi. 
   Yıldırım “Yolları Böleriz, Ülkeyi Böldürtmeyiz” 
 Teknolojinin baş döndürücü hızla ilerlediğini belirten Yıldırım, “Bölünmüş yolları yaptık. Yolları böldük, hayatları birleştirdik yolları böldük gönülleri birleştirdik, yolları böldük Türkiye’nin batısını doğusu ile, kuzeyini güneyi ile buluşturduk. Ama bir şeyi yapmadık. Yolları böleriz, Türkiye’yi böldürtmeyiz. Bunu asla unutmasınlar. İçeride ve dışarıda bu milleti bölmeye çalışanlara verecek bir karış toprağımız yok” diye konuştu. 
 AK Parti’nin birçok sınamadan geçtiğinin açıklayan Yıldırım, “Geçen 18 yılda başımıza gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi. Ama hiçbirisinden yılmadık. Korkuyu görünce, tehdidi görünce şapkamızı, ceketimizi alıp kaçanlardan olmadık, üstüne üstüne gittik ve verdiğiniz emaneti alçaklara, hainlere teslim etmedik. Bize emaneti millet verir, millet alır” ifadelerini kullandı. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN