BAŞKAN KARACA MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca 19 Ekim Muhtar gününü kutladı. Başkan karaca Fethiye Kaymakamlığı Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen törenin ardından Beşkaza Meydanında muhtarlar gününü kutladı.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Türk Hava Kurumuna ait olan THK Sıcak Balon Beşkaza Meydanında yerine aldı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle muhtarlarla Beşkaza Meydanında bir araya geldi. Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü THK Sıcak Balona binerek Fethiye’ye havadan seyretme keyfini yaşadı. 

BAŞKAN KARACA, “MUHTARLARIN ZOR ŞARTLARDA GÖREV YAPTIKLARINI BİLİYORUM”
Muhtarların tüzel kişilikleri olmadığı için zor şartlarda görev yaptıklarını belirten Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Değerli arkadaşlar Fethiye’mizin 41 mahallesi ve muhtarı var. 3,5 yıldır burada görev sürecimiz boyunca seçilmiş muhatlarımızla birlikte Fethiye’mize hizmet etmeyi özen gösteriyoruz. Hiçbiri ayırt etmeden, bölgemizde 3,5 yıldır güzel hizmetler yapıyoruz. Zor şartlarda görev yaptıklarını biliyorum çünkü tüzel kişilikleri yok. Bizlerde Fethiye Belediyesi olarak muhtarlarımızaimizden geldiğince projelerimizi hayata geçirmek istiyoruz. Kalan 1,5 yıllık süreç içerisinde muhtarlarımıza vermiş olduğumuz sözlerimizi yerine getireceğiz. Ben tekrardan, Türkiye genelindeki muhtarlarımız ve Fethiye’de ki 41 muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü tebrik ediyoruz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN KARACA, “TÜM HALKIMIZI HAVA OYUNLARI FESTİVALİNE BEKLİYORUZ”
Ölüdeniz’de bu yıl 22’ncisi düzenlenen hava oyunları festivaline tüm halkı davet ettiğini belirten Başkan Karaca, “Aynı zamanda sizlerde biliyorsunuz, biz bugün itibariyle Hava Oyunları açılışını Ölüdeniz Belcekız’ da yapıyoruz. Dünyanın en büyük organizasyonlarından bir tanesi, dünyanın 2 numarası şu anda. Herkesi tüm halkımızı Ölüdeniz’ deki açılışa bekliyorum. Fethiye’nin tanıtımı için çok önemli bir organizasyon olduğunu düşünüyorum. Pandemi süreci hariç bunu devam ettiriyoruz. Bu yıl 60 ülkeden 1000!e yakın sporcuyla birlikte farklı aktiviteleri 4 gün boyunca halkımızla gerçekleştireceğiz. Aynı zamanda bu Türkiye’de değil dünyanın birçok yerinde ulusal basınında da yer alacak. Ve Fethiye’nin tanıtımı için de çok önemli bir organizasyon bu. Biz göreve geldiğimizden beri Ölüdeniz’ deki birçok STK’larla Fethiye’nin tanıtımı için birlikte etkinlikler yapıyoruz, festivallere katılıyoruz.  Bu yıl sizde gördünüz, Emitt Fuarına katılmıştık. Ben, bölgede bir rekor kırılacağını iddia etmiştim. O bölgedeki turizm acentalarının almış olduğu bilgiler doğrultusunda bunu konuşmuştuk. Ki ne kadar doğru olduğunu sizlerde gördünüz. 1 milyon 200 bin turist Fethiye’mizi ziyaret etmiş durumda. Şu an hala otellerimizi dolduğunu görmek bizleri mutlu ediyor. Büyün esnafımızın pandemiden sonra yaralarını sarmasını ve o ekonomik sıkıntılarını bir nebze olsun rahatlarımı bizleri gerçekten çok çok mutlu ediyor. Vermiş olduğumuz bu mücadelenin de onlar için, bölgemizin tanıtımı için ne kadar önemli olduğunu, değerli olduğunu bizler bu yıl görmüş olduk. Önümüzdeki yıl kapasiteyi arttırmak, 1,5 milyonun üzerine çıkabilmek için yurt dışında da tanıtım ataklarına geçeceğiz. Hollanda’da olsun, Londra’da olsun. Birçok bölgede fuarlara katılarak, kendimizi tanıtacağız” ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN