Başkan Gürün 'Kırsal ve kıyısal Muğla'yı güvenli yollarla birbirine bağladık'

Muğla Büyükşehir Belediyesi il genelinde 2147 km kırsal yol çalışması ile köy yollarını modern ve güvenli hale getirdi. 13 ilçesi 569 mahallesi olan Muğla'da Büyükşehir Belediyesi yol çalışmalarına devam ediyor.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Son Dakika 48

Sorumluluk alanında 2346 km yol bulunan Büyükşehir Belediyesi bu yolların tamamında sıcak asfalt, birinci ve ikinci kat asfalt çalışması olarak 3361 km yol çalışması yaptı. Kırsal yol ağı olarak 2147 km yoldan sorumlu olan Büyükşehir Belediyesi bu yolların tamamını yeniledi. Tüm köy ve mahalleleri modern ve güvenli yollarla birbirine bağlayan Büyükşehir Belediyesi 2014-2023 yılları arasında yol çalışmalarına 998 Milyon 806 Bin TL harcadı.

Muğla’nın 13 ilçesinde Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanındaki 2 bin 346 kilometre yolda 1113 km 1.kat sathi, 1793 km 2.kat sathi, 278,77 km bitümlü sıcak karışım ve 76 km de parke çalışması olmak üzere toplam 3 bin 256 km yol çalışması yaptı. Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanındaki 2147 km kırsal yol ve 198,5 km şehiriçi yollarda çalışmalarını yüzde 98,76 tamamladı.

Başkan Gürün; “Kırsal ve kıyısal Muğla’yı güvenli yollarla birbirine bağladık”
Vatandaşların güvenli ve modern yollarda seyahat etmesi, sevdiklerine ulaşması için Muğla’da sorumluluk alanındaki tüm yollarda çalışma yaptıklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Muğla’yı kırsal ve kıyısal olarak modern yollarla birbirine bağladıklarını belirtti. Başkan Gürün; “Tarım, turizm ve kültür kenti olan Muğla’mızda yaşayan ve şehrimizi ziyaret eden vatandaşlarımızın için güvenli ve modern yollar yapıyoruz. Muğla’da nüfusumuzun yüzde 55’i kırsalda yaşıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak sorumluluk alanımızdaki yolların büyük bölümünü kırsal yollar oluşturuyor. 569 mahalle ve köyü olan Muğla’mızda Bodrum’dan Seydikemer’e kırsal yollarımızda 2014 yılından itibaren yol çalışmaları yaparak vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştırdık. Eşsiz bir coğrafyaya sahip olan Muğla’mızın keyfini çıkaran vatandaşlarımızın güvenli ve modern yollarla istedikleri yerlere, sevdiklerine ulaşmasını sağlıyor, bizlerde bu şehre hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz.” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN