Başkan Bakırcı'dan Yeni Bir Yapılanma Süreci Sinyali

TFF 2.Lig Beyaz Grup ekiplerinden Fethiyespor'da Başkan Esat Bakırcı, Fethiyespor kulübü tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek Fethiyespor hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı, bugün öğle saatlerinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Bakırcı yaptığı açıklamada yeni bir yapılanma sürecine değindi.

“OYUNCU SATIŞ GELİRİMİZ YOK, YETİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ”
Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı, bu dönemde sadece oyuncu aldıklarını, herhangi bir satış gerçekleştirmediklerini belirterek oyuncu yetiştirmenin önemi hakkında açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada “Değerli Fethiyespor camiası, günümüz koşulları göz önünde bulundurularak bir futbol kulübü idare etmek artık daha da zorlaşmıştır. Her sezon başı oluşturulan bütçeler, yapılan transferler,kaynak bulma arayışları ile geçen zamanlar ve sezon bitimiyle birlikte sezonun borçlarını ödemeyle ilgili girişimler ve bunun gibi süreçler hep bu şekilde devam etmektedir.

Biz Fethiyespor'da göreve geldiğimiz günden itibaren dönemin borçları, geçmiş yılların vergi, sgk ve bunun gibi ödemelerini yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Bu süreçte Belediye Başkanımız Sayın Alim Karaca'nın büyük desteklerini gördük ve göremeye devam ediyoruz. Ayrıca Esnaf Hastanemizin altyapımıza çok güçlü destekleri devam etmektedir.Şuanda proje aşamasında olan semt sahaları ve antrenman sahalarının bir an önce hayata geçmesini bekliyoruz. Bu konuda tüm Fethiye olarak çalışmalarımız devam etmektedir.

Bu büyük futbol endüstrisinin içerisinde sadece alarak ve satarak bu hayatı sürdüremezsiniz. Biz şu anda sadece alıyoruz; oyunu satış gelirimiz de yok. Bu yüzden mutlaka yetiştirmek zorundasınız. Çünkü futbol dibi delik bir çuval gibi ne kadar çok para harcarsanız bile hep öğütür; seneye başka para kaynağı bulmanız gerekmektedir. Bunun için yetiştirmek çok büyük önem arz etmektedir. Alarak ve satarak başarılı olmak bir kulübü bir yere kadar idare edebilir. Ama yetiştirerek var olmanız bu işin daha sağlam temeller üzerine oturmasını sağlar” dedi.


“FETHİYESPOR OLARAK YENİ BİR YAPILANMA SÜRECİNE GİRECEĞİZ”
Fethiyespor Başkanı Bakırcı yeni bir yapılanma süreci hakkında “Bizler Fethiyespor kulübü olarak yeni bir yapılanma sürecine gireceğiz. Saha içerisinde başarıyı kovalarken mutlaka Türk futboluna yeni ve genç isimleri de kazandıracağız. Kesinlikle takımımızın yaş ortalamasını düşürüp daha fazla başarıya aç oyuncu sayısını arttıracağız. Bunları gerçekleştirirken kesinlikle saha içi başarıyı da ön plana alarak hareket edeceğiz.

Fethiyespor hiçbir zaman hedefsiz olmaz, Fethiyesporun her zaman bir hedefi vardır. Bu sezon bu söylediğimiz hususlar doğrultusunda hareket edip, hedeflediğimiz noktaya ulaşmaya çalışacağız. Bir kulübün hedeflerine ulaşabilmesi için kısa, orta ve uzun vadeli planlamaları vardır. Bunlar içerisinde en önemlisi istikrardır. Bir kulüpte Yönetim istikrarı, teknik adam istikrarı, kadro yapısının istikrarı o kulübü mutlaka hedefe ulaştırır. Bizlerde kısa vadede sağlıklı, yaş ortalamasının daha düşük ve başarıya aç oyuncu sayısının fazla olduğu bir takım yapısını oluşturacağız. Orta vadede kesinlikle bütçemizi doğru planlamayla hiçbir ekonomik sıkıntı yaşamayan bir Fethiyespor ortaya çıkaracağız” ifadelerine yer verdi.

“TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZ SELAHADDİN DİNÇEL İLE 4 SEZON BERABERİZ”
TFF 2.Lig Beyaz Grup'ta mücadele edecek olan Fethiyespor'da Başkan Esat Bakırcı, mevcut teknik direktör Selahaddin Dinçel ile 2027-2028 sezonunun sonuna kadar anlaşmaya varıldığını açıkladı. Bakırcı, “Bu süreçte yarışmacı bit takım hüviyetinde bürünüp üst ligi yakalayacağız. Uzun vadede ise Fethiyespor olarak yakalayacağımız üst ligde yani PTT 1. Ligde kendi kaynaklarıyla yaşayan ve o ligin istikrarlı takımı olarak hareket edecek bir yapıya bürüneceğiz. Ayrıca bu yolda kendisine inanıp, güvendiğimiz Fethiyespor camiasını ve Fethiyespor kulübünü evi gibi gören Teknik Direktörümüz Selahaddin Dinçel’in var olan sözleşmesini 31.05.2028 yılına kadar uzatıyoruz ve kendisi ile 4 sezon daha birlikte olduğumuzu değerli komuoyunun bilgilerine sunuyoruz. Başarı kriterlerinin en önemli ayaklarından olan Teknik Adam istikrarını da bu şekilde hayata geçirmiş oluyoruz. Fethiyespor Türk futbolunda çok fazla olmayan kararlı bir yapılanma sürecinin içerisine girmiştir ve yoluna emin adımlarla devam etmektedir. Camiamıza hayırlı uğurlu olsun” diyerek sözlerini noktaladı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN