Ayaydın Ziyaretlerine Devam Ediyor

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın, seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Menteşe İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Son Dakika 48

İlçe yöneticilerine çalışmaları hakkında bilgiler aktaran AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın, projeleri ile ilgili olarak bilgiler aktardı. Muğla’nın altyapısının iflas etmek üzere olduğunu belirten Ayaydın, bununla ilgili olarak gerekli tüm çalışmaları tamamlamak adına göreve talip olduğunu söyledi. 

ŞEHİR HASTANESİNDEN YATAĞAN’A KADAR RAYLI SİSTEM
AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın, “Muğla’nın altyapısı iflas etmek üzere... Benim hemşehrilerim adına onlara dayatılmış bu mecburiyeti kabul etmiyorum. Muğla’ya da vasatlığa mecbur değilsin diyorum. Hafif raylı sistem projem var. Bunu üniversiteli öğrenciler için çok zaruri görüyorum. Raylı sistem Şehir hastanesinden başlayacak, üniversiteden geçip şehir merkezine ulaşacak. Hastası olanlar da, rahatsızlığı olanlar da hastaneye çabuk ve rahat ulaşabilecek. Merkezde yaşayan ama Yatağan’da okuyan öğrenci sayımız da çok. Raylı sistemi Yatağan’a kadar da uzatacağız. Böylece Muğlalılar rahat, ekonomik bir ulaşım imkanına sahip olacak” ifadelerini kullandı. 

DÖNER KAVŞAK RAHATLAYACAK
Açıklamasını sürdüren Başkan Adayı Ayaydın, “Merkezdeki kavşağın durumu malum. Önceden bayramlarda tıkanan bu döner kavşak artık yılın her günü çile. O kavşağı rahatlatacak projeyi hızlandıracağım. Öncelikle takip edeceğim konulardan birisidir o kavşak. Kentsel dönüşümde de hızlanacağız ve mimari açıdan buranın karakteristik dokusuna sadık kalacağız. Bakın her şehre nasip olmayan bir özgün mimarisi var Muğla’nın. Sizi buraya gözünüzü bağlayıp getirseler nereye geldiğinizi evlere bakıp anlayabilirsiniz. Biz de kentsel dönüşümde bu mimariyi ön planda tutacağız” dedi. 

MECBUR DEĞİLSİN MUĞLA
Ayaydın, “Bir yağmur yağıyor, olanı hepiniz biliyorsunuz. Muğla ülkemizin en çok yağmur alan illerinin başında geliyor. Yağdı mı da öyle normal değil şakır şakır gümbür gümbür yağıyor. Yani Muğla için yağmur sürpriz değil. Bir yöneticinin eğilmesi gereken en temel sorunlardan biri değil midir aşırı yağmurun yarattığı sorunlar? Sizin eviniz işyeriniz su alsa önlem almaz mısınız öteler misiniz, ihmal eder misiniz? İlk işiniz olur. Ama Muğla’da bu ve bunun gibi temel sorunlar bile sıradanlaştırılmış. Muğla’nın gerçeği kaderiymiş gibi bir dayatma var.  Bu dayatma hizmet etmesi gereken kişileri de tembelleştirmiş. Hep mazeretleri var. Yaşam kalitesini artırmazsak bu şehir marka şehir olamaz. Geciken, yapılmayan tüm altyapı yatırımlarını yapmak için geliyoruz” diye konuştu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN