Alim Karaca, Esenköylülerle Bir Araya Geldi

Fethiye Belediye Başkanı ve aynı zamanda CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca, seçime sayılı günler kala, halk buluşmaları kapsamında Esenköy Mahallesi'nde vatandaşlarla biraraya geldi.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere az bir zaman kaldı. Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler için çalışmalarını sürdüren Fethiye Belediye Başkanı ve aynı zamanda CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca, Esenköy’de vatandaşlarla buluştu. Coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Karaca’ya Muğla eski milletvekillerinden Cumhur Yaka, Demokrat Parti Muğla eski İl Başkanı Erdal Eroğlu, Demokrat Parti Fethiye eski İlçe Başkanı Osman Kandönmez, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Koyuncu, Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu, CHP’li Meclis üyeleri ve üye adayları ile muhtarlarlar eşlik etti. Esenköy halk buluşmasında Alim Karaca,  belediye olarak son 5 yıldır yaptıklarını ve tekrar seçilmesi halinde yapacaklarını anlatarak vatandaşları bilgilendirdi. Kendisi hakkında ortaya atılan iddialara da cevap veren Karaca, “Son zamanlarda bazı adaylar sert ithamda bulunmaya başladılar. Çirkin oyunlara gerek yok. Kendilerinin geride olduklarını görünce kirli siyaset yapıyorlar” dedi. 
“Kendilerinin Geride Olduklarını Görünce Kirli Siyaset Yapıyorlar”
İyi Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı’nın, “Cumhur ittifakının adayı, CHP’ye destek vermek için çekilecek” iddialarına cevap veren Alim Karaca, “40 gündür kimseyi incitmeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. 1 haftamız kaldı. Çalışmalarımızı aynı şekilde devam edeceğiz. Son zamanlarda bazı adaylar çok sert ithamda bulunmaya başladılar. Bazı kişilerde poster ve afişlerimizi yırtıyorlar. Çirkin oyunlara gerek yok. Son günlerde yine bir aday “Cumhur ittifakının adayı, CHP’ye destek vermek için çekilecek” diyor. Bizim ne işimiz olur. Kendilerinin geride olduklarını görünce kirli siyaset yapıyorlar” diye konuştu. 
“Behçet Bey Döneminde Kalan 44 Milyon Borcu Ödedim”
Büyükşehir belediyesi ile uyumlu çalışıp, Fethiye’ye hizmet getirdiklerini söyleyen Alim Karaca, “Bizlere olan desteği görüyorsunuz. Biz diğer mahallerden insan taşımıyoruz. Gönüllü gelmek isteyen geliyor. Çünkü pandemi ve ekonomik kriz var demeden en ücra köyüne kadar hizmetler yaptık. En büyük yatırımlara öncülük ettik. Herkesle uyumlu olup kavga etmezsen demek ki hizmet geliyormuş. Büyükşehir yasasından sonra biz anca müdür oluruz diyen Behçet saatcı yine aday. Kendi döneminde büyükşehirle çalışmadı, Fethiye hep geriye gitti. Sadece Şehit Fethi Bey parkını ilçemize kazandırdı. O parkta çok güzel teşekkür ediyoruz ama geçenlerde Babataş’ına açtığımız parka “benim parkın zekatı olmaz” dedi. Kendi yaptığı park 18 buçuk milyona mal oldu. Bu kardeşiniz o parkın 9,5 milyon borcunu ödedi. Behçet bey döneminde kalan 44 milyon borcuda ben ödedim” ifadelerini kullandı. 
“Ölüdeniz’e Devletin Yaptığı Yatırımdan Daha Çoğunu 2 Yılda Biz Yaptık”
Cumhur İttifakı Adayına da cevap veren Alim Karaca, “Diğer aday arkadaşımız 5 yıl meclis üyesiydi. Kendisi “Fethiye Belediyesi 5 yıl uyudu” diyor. Sen 41 mahallemiz adına 1 tane teklif getirdin mi? 20 defa toplantıya gelmemişsin. Bu kardeşin senin yaşadığın Ölüdeniz’e 860 milyon yatırım yaptı. 22 yıldır iktidarsınız. Ölüdeniz’e devletin yaptığı yatırımdan daha çoğunu 2 yılda biz yaptık” dedi. 
 
“Algı Operasyonu Yapmak İsteyenler Var”
Çatalarık Sosyal Tesislerinin, Behçet Saatcı’ya miting yapmak için verilmemesinin nedenini anlatan Alim Karaca, belediye tarafından 16 Ocak 2024 tarihinde, “08 Mart 2024 - 08 Nisan 2024 tarihleri arasında” başka bir kullanıma ya da kiraya verilmemesi hususunda karar alındığını hatırlattı. Karaca, “Sayın Behçet Saatcı’nın birkaç gün önce Çatalarık Tesisleri ile ilgili bazı açıklamaları oldu. Olaydan 1 gün önce Karagedik sosyal tesislerinde miting yaptı. Orayı verdik. Çatalarık’ta her gün 1500 kişiye iftar veriyoruz. Sadece iftar organizasyonundan kaynaklanan bir durum var. Böyle olduğunu bilmelerine rağmen algı operasyonu yapmak isteyenler var. Tesislerin müsait olması halinde, bütün aday arkadaşlarımız diledikleri zaman kullanabilirler. Behçet bey önümüzdeki günler için Fethiye Kültür Merkezi’ni kullanmak istedi, hemen “hayhay” dedik ve salonu kendilerine tahsis ettik. İnsanlara algı operasyonu yapmayın. Toplantımın 2 tanesini kahvede, 3 tanesini sokakta yaptım” diye konuştu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN