Alim Karaca'dan esnaflara ziyaret

Fethiye Belediye Başkanı ve aynı zamanda CHP'nin Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca, beraberindeki heyetle birlikte, Kordonboyu'nda ve çarşı bölgesindeki esnafa ziyaretlerde bulundu. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'nın ziyaretlerine CHP'li bazı Meclis üyeleri de katıldılar.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Dükkan sahipleri, çalışanlar ve vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanan Belediye Başkanı ve CHP adayı Alim Karaca, göreve geldiği 2019 yılından bu yana gerçekleştirilen çalışmalar ve önümüzdeki döneme ilişkin planlamaları hakkında bilgiler aktardı.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca yurttaşlar ile sohbetlerinde “31 Mart’a kadar kalan dönemde CHP örgütü olarak çok çalışacağız ve rekor bir oyla seçileceğiz. Görev süremiz boyunca üç büyük felaket yaşadık. İki yıllık pandemi sürecinde belediyenin gelirleri düştü, esnafımızdan uzun süre kira almadık. Hemen ardından ülke tarihimizin en büyük deprem felaketi yaşandı. 70 TIR ve 10 kamyon ile gıda, giyim kuşam başta olmak üzere ihtiyaç maddelerini farklı il ve ilçelere gönderdik. 12 adet yaşam konteyneri ile 40 adet çadır gönderdik. İskenderun’da seyyar  mutfak açıp onbinlerce depremzedeye aş dağıttık. İlçemize yerleşen depremzede yurttaşlarımıza hem gıda, hem eşya, hem de psikolojik destek hizmeti verdik. Cumhuriyetimizin yaşadığı en büyük ekonomik krizlerinden birisini hala atlatabilmiş değiliz. Ama biz tüm bunlara rağmen 41 mahallede vermiş olduğumuz sözlerin büyük kısmını yerine getirdik. Sosyal belediyeciliğin gereği neyse onu yapmaya gayret ettik. 3 tane yeni halk plajı, 6 tane Halkevi açtık. Önümüzdeki günlerde 7. Halkevi’ni Yeşilüzümlü halkının hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir ile uyumlu olmayan ilçe belediyesi hizmet üretemez

Esnafa bol kazanç ve hayırlı işler dileklerinde bulunan, 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde bir oy kendisi için, bir oy da Bodrum Belediye Başkanı ve CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras  için isteyen Karaca; “Beş yıl önceki yerel seçim kampanyamızda 2014-2019 yılları arasında yapılan hizmetin iki katını yapacağız demiştik, çok daha fazlasını yaptık. Büyükşehir ile uyumlu olmayan ilçe belediyesi hizmet üretemez. Sayın Osman Gürün ile birlikte Fethiye’de Cumhuriyet tarihinin en büyük altyapı ve üstyapı çalışmalarını hayata geçirdik. Aynı uyumlu çalışmayı önümüzdeki dönemde Sayın Ahmet Aras  ile de yürüteceğiz. Ahmet Aras başkanımız Muğla’da da, Fethiye’de de sandıktan birinci çıkacak. Biz de bunun için elimizden geleni yapacağız. Kendisi de Fethiye’ye gereken her türlü desteği verecek” dedi.
Esnaf ziyaretlerini ilçenin diğer bölgelerinde de sürdüreceğini belirten Başkan Karaca; ‘’İlçemizin sosyal ve ekonomik hayatında önemli bir rol oynayan küçük esnafımıza, özellikle içinde bulunduğumuz bu ekonomik kriz döneminde kolaylıklar diliyorum. Fethiye’yi daha da güzel bir ilçe haline getirmek için halkımızdan bizzat tavsiyeler almaya özen gösteriyoruz. Vatandaşlarımızı daha huzurlu ve mutlu edecek adımlara yönelik önerilerini dinliyoruz. Herhangi bir konuda çalışmaya başlamadan önce ilk olarak halkımızı düşünüyoruz. Onların menfaatleri doğrultusunda yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Belediye olarak ihtiyaç duyulan hizmetleri zamanında ve yerinde olması için vatandaşlarımızla birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bugün Fethiye ekonomisine katkıda bulunan esnaf ve zanaatkârımızla biraraya gelmekten büyük mutluluk duydum. Her birinin kazançlarının bereketli olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN