Alim karaca '3 Memnuniyet Anketinde de Birinci Çıktım'

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, yeniden aday olduğu sürecin tüm ayrıntılarını anlattı. Karaca asılsız iddialarla genel merkeze binlerce mail atıldığını belirtirken, genel merkezin 3 kez memnuniyet anketi yaptığını, hepsinden birinci çıktığını söyledi. Ayrıca kendisi hakkındaki bazı iddialara da cevap veren Karaca 'kimseye kırgın değilim. Ben projelere odaklı bir seçim çalışması yapacağım. Bugüne kadar siyasi görüşünden dolayı kimseyi işinden etmedik' ifadelerini kullandı. 

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Son Dakika 48

“Partimiz memnuniyet anketleri yaptı”
Aday adaylığı süreci hakkında bilgiler veren Alim Karaca memnuniyet anketleri ve mülakatlar yapıldığını belirtti. Karaca “Sizler biliyorsunuz biraz heyecanlı geçer. Sadece Fethiye değil Muğla'nın farklı bölgelerinde farklı ilçelerinde çok heyecanlı bir süreç oldu. Ama partimizin kriterleri vardı. Parti memnuniyet anketleri yaptı. 3 defa Fethiye'de memnuniyet anketi yapıldı. Onun üçünde de biliyorum ki biz önde çıktık, aynı zamanda heyetler gönderdiler.

O heyetlerde bizleri hepimizi burada mülakatlara aldılar. Fethiye'nin farklı noktalarındaki STK lar odaları ziyaret ettiler. Oradan aldıkları veriler doğrultusunda adaylaşma sürecimiz tamamlandı. Biz 5 yıllık süreç içerisinde Fethiye'mizde güzel hizmetler yaptık. Hiçbir belediye başkanının risk edemeyeceği ciddi bir altyapı yatırımına girdik ve 400 kusur kilometrelik altyapı hattı çekildi. Muski tarafından Telekom tarafından ve enerji firması Aydem tarafından hatlar çekildi.

Şu 2 aylık süreç içerisinde sizler de biliyorsunuz genel merkeze onlarca yüzlerce binlerce mailler atıldı. Hep yalan ve iftiralar üzerine beni yıpratmak üzerine. İftiralar atıldı ama gelen merkez çok kapsamlı araştırmalar yapıyor. Yargıda bir tane dosyası olmayan bir belediye başkanıyım. Ben bugüne kadar onlarca müfettiş gelmiş ve tertemiz çıkmış bir belediye başkanıyım” dedi. 

“Ben kimseye kırgın değilim”
Aday adaylığı sürecinde bazen kırgınlıklar olduğunu belirten Karaca “Ama bunlar olacaktır. Ben hiç kimseye kırgın değilim. Şu an aday olan bütün adaylığı açıklanan arkadaşlarımıza da ben başarılar diliyorum. Hayatım boyunca hep böyle sakin kalmaya yani seçim kampanyalarımızda sadece projelerin üzerine odaklanmaya özen gösterdim. Ben hiçbir adayımızda küçücük olumsuz bir beyanatım olmaz, hepsine başarılar diliyorum. Fethiye'de yaşayan seçmenimiz, halkımız buna karar verecek. Halkımızın vereceği her türlü karara oradan çıkacak her türlü karara ben saygılıyım” dedi. 

“Talihsiz açıklamalar yapıldı”
Hakkındaki bazı iddialara da cevap veren Alim Karaca “Fethiye'de geçmişte de siyaseten belli bir yeri olan bir arkadaşımız talihsiz açıklamalar yaptı. Doğruluk payı olmayan açıklamalardı ama biz bunların arkasına düşecek ve onlara cevap verecek durumda değiliz. Bu 50 günlük süreç içerisinde sadece Fethiye'nin sorunlarına odaklanacağız. Projelerine odaklanacağız ve 41 mahallemizde yapacak olduğumuz hizmetlere odaklanmak zorundayız.

Çünkü çok zor şartlardan geçtik. Fethiye'de 2. Yıllık bir pandemi sürecini geçirdik. Bir ekonomik kriz atlattık ve ülkemizin en büyük felaketlerinden 11 ilimizde meydana gelen deprem felaketini hep beraber atlattık. Buna rağmen Fethiyemizde çok güzel işler yaptık. Biz ve beraber paydaş kurumlarımızla birlikte 3 milyarın üzerinde ciddi bir yatırım yapıldı” dedi. 

“Türkiye’nin hiçbir yerinde 8 gün bile kalmadım”
Alim Karaca kendisi hakkındaki 18 gün Sivas’ta kaldı iddiasının sorulması üzerine “ Genel merkezimiz Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde bütün belediye başkanlarına 2 gün, 2 il seçmelerini istemişlerdi. Ben de Erzincan ve Sivas’ı seçmiştim. Çünkü Sivas'la bizim kardeş belediyemiz vardı. Orada da ciddi dostlarımız vardı. Etkili olabileceğimi düşündüğüm için Sivas'ı seçtim. Oradan da Erzincanı seçtim.

Genel başkanımızın da mitingi vardı. Daha önce de merhaba ettiğimiz Mustafa Sarıgül de orada adaydı. Katkı sunmak istedim, 2 gün Sivas'taydım, 2 günde Erzincan'daydım hiç bir zaman biz 18 gün sadece Sivas değil, Ben Türkiye'nin hiçbir yerinde 8 gün dahi kalmadım. Çünkü ben bugün bile 2 günlüğüne buraya geldim. Hemen yarın döneceğim işlerimin başına ve Fethiye'deki o dediğiniz gibi yarım kalan projelerimizi hayata geçirebilmek adına biz çalışmamıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

“Kimseyi siyasi düşüncesinden dolayı işinden etmedik”
Halkı hiçbir şekilde ayrıştırmadığını belirten Alim Karaca “Ben Cumhuriyet tarihinde gecesini gündüzüne katıp biraz önce ifade ettiğim gibi en büyük yatırımları yapan bir dönemde en büyük yatırımları ekibiyle birlikte yapan bir belediye başkanıyım. Göreve geldiğimizde bir tane arkadaşımızın siyasi görüşünden dolayı işinden etmedik onlara iyi niyetimize yaklaştık. Bizimle birlikte çalışan halkımıza memnun eden ve görevini yapan her arkadaşımızla devam ediyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN