100 bin TL'nin getirisi ne kadar? Yapı Kredi mevduat faiz oranı…

Dolar kurundaki düşüş yatırımcıyı Türk Lirasına mevduat hesaplarına yönlendirdi. Yatırımcı, Yapı Kredi 32 günlük faiz oranları ne kadar?, En yüksek 32 günlük faiz veren banka hangisi?, Yapı Kredi faizi ne kadardır?  Elinde parası olan yatırım araçlarının getirilerini takip ediyor. Mevduat faiz oranları banka banka araştırılmaya başlandı. Mevduat faizleri yüzde 56 seviyelerine dayanmışken faiz oranlarında gevşeme dikkat çekti. Peki, Mayıs ayı mevduat faiz oranları kaç? Yapı Kredi hoş geldin faizi ne kadar veriyor? Yapı Kredi 100.000 TL'ye ne kadar faiz veriyor. Mevduat faiz stopajı ne kadar? İşte Yapı Kredi mevduat faiz oranları ile ilgili detaylar...

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Son Dakika 48

YAPI KREDİ MEVDUAT FAİZİ NE KADAR?
Yapı Kredi hoş geldin faizi olarak yeni müşterilerine yüzde 50 faiz veriyor. İki hafta önce hoş geldin faizi olarak yüzde 55 faiz veren banka oranlarını düşürdü. Ancak mobil internet bankacılığından hesap açıp parasını yatıranlara daha yüksek faiz oranları sunuluyor.
YAPI KREDİ STOPAJ KESİNTİSİ ÜCRETİ
31/07/2024 tarihine kadar açılan hesaplara ödenecek faizlerden;
Vadesiz ve ihbarlı hesaplar ile 6 aya kadar (6 ay dahil) vadeli hesaplarda yüzde 7,5, 1 yıla kadar (1 yıl dahil) vadeli hesaplarda yüzde 5, 1 yıldan uzun vadeli hesaplarda yüzde 2,5, oranında stopaja uygulanıyor.
YAPI KREDİ MEVDUAT HESAP TÜRLERİ 
Yapı Kredi’de e-Mevduat, Vadeli Mevduat, Döviz Dönüşümlü Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat, YUVAM TL Vadeli Mevduat, Çalışan Vadeli Hesap, Vade Dönüşüm, Esnek Vadeli Mevduat, Altın Mevduat ve 5D Mevduat ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünleri tercih ederek birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.
100 BİN TL'YE NE KADAR FAİZ VERİYOR?
100 bin TL'sini Yapı Kredi'de değerlendirmek isteyen vatandaş yüzde 39 faiz oranı ile 32 günlük 3.154,10 TL getiri elde edebiliyor.
3 aylık mevduatta parasını değerlendirmek isteyen yüzde 39 faiz oranı ile 8.969,47 TL getiri elde edebiliyor. Ancak mevduat süresini 94 gün seçenler yüzde 40 faiz oranlarından yararlanabiliyor.
100 bin TL'ye hoş geldin faizi aylık yüzde 47, 93 günlük mevduat için ise yüzde 48 faiz oranı veriliyor.
500 bin TL ve üstü için hoş geldin faizi aylık yüzde 48 verilirken 93 günlük ve üstü seçenlere ise yüzde 49 oranlar sunuluyor.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN