Belediye Vatandaşları Uyardı!

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara dolandırıcılık hakkında uyarıda bulunuldu.

PAYLAŞ

FERDİ YAVUZ- Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara dolandırıcılık hakkında uyarıda bulunuldu.
Muğla Büyükşehir Belediyesi ve yöneticilerinin isimlerini kullanan dolandırıcılık şebekesi, Muğla’da faaliyet gösteren bazı firmalardan para talep ettiği veya hesap numarası vererek para yatırmalarının istendiği öğrenildi. Söz konusu dolandırıcılık olayında, bu kişilerin geçtiğimiz günlerde Muğla’da faaliyet gösteren bir firmayı arayarak, Muğla Büyükşehir Belediyesi adına para aldıkları ileri sürüldü. Yaşanan bu olaylarla ilgili Muğla Büyükşehir Belediyesi vatandaşlara uyarı mesajı gönderdi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları, kendilerini ‘Belediye Üst Düzey Yöneticisi olarak tanıtarak’, yardım, vergi gibi gerekçelerle kişi ve kuruluşlardan para isteyen kişilere inanmamaları konusunda uyardı. Kendilerini, Muğla Büyükşehir Belediyesi üst düzey yöneticisi olarak tanıtan kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin, bazı firmaları arayarak para talep ettikleri ortaya çıktı. Söz konusu dolandırıcılık olayında, bu kişilerin geçtiğimiz günlerde Muğla’da faaliyet gösteren bir firmayı telefon ile arayarak Muğla Büyükşehir Belediyesi adına para aldıkları ileri sürüldü. 
Son zamanlarda yaşanan bu dolandırıcılık olaylarıyla alakalı Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara kısa mesaj gönderilerek, belediye adına para talep edenlere itibar edilmemesi konusunda uyarıda bulunuldu. 
Konu ile ilgili Muğla Büyükşehir Belediyesi şu açıklamayı yaptı;
“Kendilerini Muğla Büyükşehir Belediyesi üst düzey yöneticisi olarak tanıtarak, yardım ve vergi gibi gerekçelerle kişi ve kuruluşlardan para talep edildiği veya hesap numarası vererek para yatırmaları istenmektedir. Muğla Büyükşehir Belediyesi adı altında hiçbir kişi, kurum veya kuruluş için para toplanmamaktadır. Vatandaşlarımız, kendilerini arayarak para talep eden kişilere kesinlikle inanmamalı ve bu tür konularda emniyet güçlerini ya da 444 48 01 numaralı Muğla Büyükşehir Belediyesi resmi hizmet telefonunu arayarak, bilgi vermelidir." İfadeleri kullanıldı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN