'FETHİYE'DE SPOR TURİZMDE REKOR' PROJESİ BAŞARIYLA TAMAMLANIYOR

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası'nın (FTSO) Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 2021 Teknik Destek Programı kapsamında hibe aldığı 'Fethiye'de Spor, Turizmde Rekor' projesine ilişkin Gezimanya Kurucu Ortağı ve Proje Danışmanı Murat Özbilgi tarafından FTSO Yönetim Kurulu'na sunum yapıldı.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

FTSO Meğri Salonu’nda 8 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Yönetim Kurulu Başkan yardımcıları Ramazan Dim, Muhammet Kökten, Yönetim Kurulu üyeleri Halil İbrahim Öztürk, Emre Başaran, Süleyman Kaya, Muhsin Gümüş, Süleyman Uysal ve Veli Önver’in yanı sıra Meclis Başkanı Kemal Hıra ve Genel Sekreter Ezgi Kullukçu da katıldı. Danışman Özbilgi toplantıda, Fethiye’nin spor turizmi alanında sahip olduğu potansiyelinin ortaya çıkarılmasına ve değerlendirilmesine yönelik bütünleşik yol haritası hakkında bilgi verdi. Ayrıca gerçekleştirilen paydaş görüşmeleri sonunda Fethiye'nin cazibe merkezleri ve spor turizmi türleri belirlenerek oluşturulan spor turizmi haritası ve envanteri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Özbilgi, Fethiye’de mevcutta olmayan ancak potansiyel taşıyan kategorilerde spor turizmini geliştirilebilmesi için çıkarılan kısa, orta ve uzun dönem planlarını katılımcılarla paylaştı. Toplantıda son olarak, mevcut uygulamalarda geliştirme önerileri, yeni uygulama fikirleri, turizm unsurlarıyla entegrasyon önerileri, hedef pazar ve tanıtım önerileri ile spor turizmini geliştirmek için kullanılabilecek turistik uygulamalarla ilgili öneri listesi istişare edildi.

BAŞKAN ÇIRALI "BÖLGEMİZ İÇİN GEREKLİ TÜM ÇALIŞMALARI YAPACAĞIZ"
Verdiği bilgilerden dolayı Murat Özbilgi’ye teşekkür eden Başkan Çıralı, Fethiye'deki spor turizmi potansiyelinin değerlendirilmesi, destinasyonların parlatılması, tanıtılması, alternatif turizm kapsamında spor turistlerinin bölgeye çekilmesi anlamında önemli yatırımlara imza atmak için çalıştıklarını söyledi. Fethiye'nin doğa sporları, hava sporları, su sporları ve bölgenin essiz coğrafyasının mümkün kılacağı diğer spor dallarının geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Çıralı, “Mevcut altyapımız spor turizminden pay alabilecek düzeyde. Çeşitli tanıtım faaliyetleri ile bölgenin spor turizmi için uygun olduğunun gösterilebilmesi adına yol haritası oluşturulması ve yönetim stratejisi geliştirilmesiyle şu aşamada ilk hedeflerimizi gerçekleştirdik. Ancak biliyoruz ki bu eşsiz coğrafya da daha yapılabilecek çok şey var. Yeni dönemimizde bu alanda faaliyetlerimizi yoğunlaştırarak, bölgemiz için gerekli tüm çalışmaları yapacağız.” dedi. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN