Gezi Haberleri

Gezi Haberleri

“GÖCEK OT YEMEKLERİ FESTİVALİ” BAŞLADI

Fethiye Göcek’te gerçekleştirilen ve bu sene 5.’si düzenlenen “Göcek Ot Yemekleri Festivali” yöresel ot tanıma gezisi ile başladı.

FETHİYE’DE DENİZ SUYU ÇEKİLDİ

Fethiye’de, deniz suyu kıyıdan yaklaşık 10 metre çekildi. Deniz suyunun çekilmesiyle oluşan görüntü, kordona gezintiye gelenleri şaşırttı.

FETHİYE BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Fethiye Belediyesi’nin gezici veteriner kliniği ‘VETBUS’ saha çalışmalarını sürdürüyor. Teknik düzenlemeleri tamamlanan VETBUS ile belediye barınağı ekipleri çeşitli mahallelere giderek, sokak hayvanlarına yerinde hizmet veriyor.

FETHİYE BELEDİYESİ SOKAK CANLARININ YANINDA  

Fethiye Belediyesi’nin gezici veteriner kliniği VETBUS saha çalışmalarına başladı. 

GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİ AFYON GEZİSİNDE

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Muğla Eczacılar Odası tarafından şehit ve gazi aileleri için Afyonkarahisar gezisi düzenledi.

ŞEHİT AİLELERİ İÇİN AFYON GEZİSİ

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü, şehit ailelerine yönelik Afyonkarahisar gezisi organize etti. Fethiye ve Muğla’daki şehit ailelerinin yer aldığı program için katılımcıların Muğla il merkezinden uğurlandığı belirtildi.

ACENTELERLE YEMEKLİ TOPLANTI

Türsab 25. Dönem başkan adaylığını açıklayan turizmci, yazar ve iş adamı Ali Bilir; Fethiye’ye gelerek acentelerle yemekli bir toplantı düzenledi. Ece Saray Marina Tamarind Restoran’ta düzenlenen toplantıda konuşma yapan Türsab başkan adayı Ali Bilir “Türsab’ı hep birlikte ortak akıl ile yöneteceğiz. Türsab’ın 50. Yılında, 50 yıllık hayat birikimi ile sektörün her kademesinde çalışmış, acentecilikten gelen ilk ve tek başkan adayı olarak; Türsab başkanlığına adayım. Bütün Türkiye’yi geziyorum. Bu gün Fethiye’deyiz. Genel kurulda 2 dönem başkanlık şartı ile ilgili de önerge vereceğiz. Ben de seçildiğim takdirde en fazla 2 dönem başkanlık yapacağım” dedi.  

‘FETHİYE’DE SPOR TURİZMDE REKOR’ PROJESİ BAŞARIYLA TAMAMLANIYOR

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 2021 Teknik Destek Programı kapsamında hibe aldığı ‘Fethiye’de Spor, Turizmde Rekor” projesine ilişkin Gezimanya Kurucu Ortağı ve Proje Danışmanı Murat Özbilgi tarafından FTSO Yönetim Kurulu’na sunum yapıldı.

ÖĞRENCİLER PAZAR KAHVALTISINDA BULUŞTU

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri, pazar kahvaltısında bir araya geldi. Prenses Serap Gezi Teknesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe katılım yoğun oldu.

FETHİYE KALESİ KAZI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

2021 yılının Ağustos ayında başlayan Fethiye Kalesi kazı çalışmaları hızla devam ediyor. Kurtarma kazısının tamamlanması ve hazırlanacak gezi güzergâhıyla turizme hizmet edecek.

MAVİ GRUP BAŞKAN ADAYI OSMAN ÇIRALI YENİ PROJELERİNİ AÇIKLADI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın 15 Ekim 2022 tarihinde yapılacak organ seçimleri öncesinde FTR TV’ye özel röportaj veren FTSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Mavi Grup Başkan Adayı Osman Çıralı, yeni dönem için hazırladıkları projelerini açıkladı. Gezici Destek Masası’ndan, Sanal İşletme Rehberi’ne, Örtü Altı İhtisas OSB’den kongre salonuna, turizm envanterinden FTSO Akademi’ye kadar tüm yeni projeleri hakkında bilgi veren Çıralı, 1 Nisan 2018 yılında göreve gelirken Oda üyelerini verdikleri sözlerin hepsini yerine getirdiklerini vurgulayarak, “2.5 yılı pandemiyle geçen 4.5 yıllık görev süresinde üyelerimize verdiğimiz sözlerin hepsini yaptık. Şimdi de söz veriyoruz yapacağız.” dedi. Seçim sürecinde hakkında yapılan eleştiri ve iddialara da cevap veren Osman Çıralı, “Odamız seçim sürecinde, gazeteci kisvesi altında yapılan yalan yazı ve paylaşımlarla tarafı belli olan kişiler tarafından şahsıma karşı planlı yürütülen karalama ve iftira kampanyalarını yasal hakkım saklı kalmak kaydıyla sağduyu ile takip ediyorum. Ancak 6 bini aşkın üyesi ile Fethiye ve Seydikemer iş dünyasını temsil eden ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğum Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın itibarını zedeleyen haber adı altında yapılan iftira ve karalama girişimlerine izin vermem asla mümkün değil. Kişisel kin ve hırsla şahsıma yapılan saldırılara, Odamızın faaliyetlerinin alet edilmesi son derece ahlak dışıdır.” diye konuştu.

KARACA, “29 BİN AİLEYE YARDIM YAPTIK”

Fethiye Belediyesi bünyesinde kurulan ve yardım projelerini hayata geçiren Sosyal yardım işleri müdürlüğünün en çok önemsediği müdürlük olduğunu belirten Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “En çok önemsediğim müdürlüklerden bir tanesi. Herkes yol ve park yapabilir fakat herkesin gönlüne giremezsin. Fethiye zengin bir yer olarak biliniyor fakat bir gün o müdürlüklerle birlikte bir gezin. Biz 29 bin aileye yardım yaptık” dedi.

SEYDİKEMERLİ YAZARDAN BAŞKAN OTGÖZ’E ZİYARET

Seydikemerli yazar ve aynı zamanda öğretmen Salim Yılmaz, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ü makamında ziyaret ederek ‘Gri Gökyüzü Avrupa Gezi Notları’ kitabını armağan etti.

ÖLÜDENİZ’DE TAKSİ BOTLAR BAYRAMA HAZIR

Ölüdeniz’de yerli ve yabancı turistleri kısa süreli sürat teknesi ile gezintiye çıkararak bölge tanıtımına büyük katkı sağlayan Ölüdeniz Taksi Bot Kooperatifi’ne bağlı tekneler Kurban Bayramı tatiline hazır. Ölüdeniz Taksi Bot Kooperatifi Başkanı Şaban Tokgöz yaptığı açıklamada “’Biz şuanda sektör olarak bayrama hazırız. Misafirlerimizi de bu dokuz günlük tatilde Ölüdeniz’e bekliyoruz” dedi.

12 ADALAR TEKNE KOOPERATİFİ’NDEN ENGELLİLERE TEKNE GEZİSİ

Fethiye Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde eğitim gören 48 engelli birey 12 Adalar Kooperatif Başkanı Güven Altuğ’un girişimleri ile tekne gezisine çıkarıldı.

Fethiye Körfezi, Göcek/Dalaman koylarının korunması ve yönetimi Çalıştayı başladı

Dünyaca ünlü Göcek koylarının korunması ve yönetilmesine ilişkin çözüm modeli oluşturmak amacıyla Göcek’te düzenlenen ‘Fethiye Körfezi, Göcek/Dalaman Koylarının Korunması ve Yönetimi Çalıştayı’ açılış töreni ve koylarda inceleme gezisi ile başladı.

MİCK AMCA’YA ÖDÜL

Youtube’da gezi videoları çeken ve Fethiye’de yaşayan İngiliz Youtuber Mick Amca ödül aldı.

ÖZEL FETHİYE İZMİR UZAY KAMPINDA

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 5 ve 6.sınıf öğrencilerinden oluşan 51 öğrenci ve 4 öğretmen ile 13-15 Mayıs 2022 tarihlerinde İzmir Uzay Kampı gezisi düzenlendi.

ÖZEL FETHİYE İZMİR’DE

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Gezi, Tanıtım ve Turizm Kulübü tarafından organize edilen İzmir okul gezisi çok renkli geçti.

AK Parti kapı kapı gezip, halkı bilgilendirdi

AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı tarafından kapı kapı gezilip, ekonomik gelişmeler ve bu konuda atılan adımlar tek tek anlatıldı, 2023 hedefleri paylaşıldı.

Behçet Saatcı İlçe Gezilerine Başladı

Önceki dönemlerde; Muğla’nın Fethiye ilçesinin aralıksız 4 dönem Belediye Başkanlığını yapan ve 2019 Yerel Seçimlerine Muğla Büyükşehir Bağımsız Belediye Başkan Adayı olarak giren Behçet Saatcı; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kendi rozetini takmasıyla İYİ Parti’ye geri dönmüş, Muğla kamuoyunda yeniden gündem olmuştu.

Faruk Akbaş Holistik Bakıştaydı

Ünü Fethiye’yi hatta ülke sınırlarını aşan,belgesel ve gezi fotoğrafları alanında ödüllü bir araştırmacı yazar ve fotoğraf sanatçısı olan Faruk Akbaş FRT TV ekranlarında yayınlanan Ekrem Özden ile Holistik Bakış Programı’na konuk oldu.

Muğla İl Müdürleri Antik Kentte

Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın himayelerinde Muğla Kültür ve Turizm İl Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl’ün organizasyonunda Antik Kentlere gezi düzenlendi.

Tarih Hazinesi Beçin Kalesi’nde öğrenciler kazı yaptı

Muğla Valiliği himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen "Bir Tarih Hazinesi Beçin Kalesi" belgeseli ve kitabının tamamlanmasının ardından Beçin Kalesi ve ören yerine düzenlenen okul gezisinde, ilkokul ve lise öğrencileri kazı çalışması yaptılar.

Kurtarma operasyonunda 2 kişi kurtarıldı

İki kişinin Kabak-Cennet koyları arasında mahsur kaldığı ihbarı üzerine Karaçulha Kayıkseki mesire alanında “Haritacılık, Navigasyon ve GPS Eğitiminde” bulunan AKUT Fethiye, Marmaris ve Kaş-Kalkan ekiplerinden 7 gönüllü; Jandarma Arama Kurtarma ekibi ile ortak operasyon gerçekleştirdi.

Kaymakam Fırat, Çanakkale Müzesini Ziyaret Etti

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve bazı protokol üyeleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile geçtiğimiz günlerde Fethiye Erasta AVM’de açılan Çanakkale Gezici Savaş Müzesini ziyaret etti.

Çanakkale Savaşı müzesi ziyarete açıldı

Fethiye’de Çanakkale Gezici Savaş Müzesi ziyarete açıldı. Çanakkale Savaşları'nda kullanılmış mermiler ve parçaları, şehit olan Türk askerlerine ait eşyalar, dürbün ve haberleşme araçlarına ait parçaların yer aldığı müzede vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.

Bodrum Deniz Müzesinden öğrencilere dopdolu program

Bodrum Deniz Müzesi 2021- 2022 Eğitim Öğretim Yılı Öğrenci Programlarını açıkladı. Bu sene gerçekleştirilmesi planlanan etkinliklerde müze gezilerinden Müze Hafta Sonu Atölyelerine, resim ve öykü yarışmalarından Halikarnas Balıkçısı Okuma Günlerine kadar birçok farklı etkinlik yer almakta.

Saatcı'nın konuşması kongreye damga vurdu

İYİ Parti Muğla Olağanüstü İl Kongresi yapıldı. Tek listeyle gidilen ve geniş katılımlı yapılan kongrede mevcut başkan Davut Cumhur Akmeşe güven tazeledi. Akmeşe, “Muğla’da gezilmedik ilçe, köy, çalınmadık kapı bırakmayarak Genel Başkanımız Meral Akşener’i Başbakan yapmak için var gücümüzle korkmadan, yılmadan, yorulmadan çalışacağız.” dedi. Öte yandan partiye geri dönen ve bir konuşma yapan Behçet Saatcı’nın konuşmaları kongreye damga vurdu. Saatcı, “Niye gittim, niye geldim diyenler var bana. Bu yapıda benim harcım var arkadaş. Bu yapıda, 2016 yılının 19 Temmuz'undan itibaren benim bu yapıda harcım var. Dün gelende bugün gelende aynıdır. Kendime bir pay çıkarmak için söylemiyorum ama bunu merak eden arkadaşlar var.” diye konuştu.

Başkan Otgöz, Seydikemer'i karış karış geziyor

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, ilçede bulunan her mahalleyi karış karış gezerek vatandaşların talep ve sorunlarını birebir dinliyor.